Çağdaş Bilgi-Belge Merkezlerinde Yönetim ve Organizasyon Pdf Kitap İndir1965-Eskişehir doğumlu olan yazar, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra (1987) Anadolu Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nde “Danışman Kütüphaneci” olarak meslek hayatına başladı.

Daha sonra (1991) aynı üniversitenin Avrupa Birliği Araştırma ve Dokümantasyon Merkezi’nde “uzman” olarak görev yapan yazar; 1996-2004 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon Programı’ndan yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı.

2006 yılında “yardımcı doçent” olarak atandığı Anadolu Üniversitesi Porsuk Meslek Yüksekokulu’nda “müdür yardımcılığı” görevini yürüttü. 2011 yılında “Kütüphanecilik (Bilgi ve Belge Yönetimi) doçenti” olan Mesut KURULGAN, 2011-2013 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Televizyon Yapım Merkezi Müdürlüğü görevini yerine getirdi. 2014 yılından itibaren aynı üniversitenin Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü ve Merkez Kütüphane Koordinatörlüğü görevlerini yürütmekte olan yazarın; yönetim ve organizasyon, girişimcilik, bilgi teknolojisi, kütüphane/bilgi-belge merkezleri yönetimi ve arşivcilik konularında yazılmış -ulusal ve uluslararası düzeyde- makale, bildiri ve kitap türünde yayınları bulunmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*