İkinci Osmanlı Yolunda Ayak Bağları Pdf Kitap İndirOsmanlı,insanlığın son kalesiydi. İnsanlığını ve insanlık onurunu muhafaza ederek sömürgeci devletler karşısında mazlum insanların tek savunucusu olan Osmanlı, Birinci Dünya Savaşı’ndan yenik çıktı ve tasfiye edildi.
1 Kasım 1922’de saltanatın kaldırılmasıyla Türk-İslam tarihinin şan ve şerefle dolu bir dönemi sona erdi; Osmanlı İmparatorluğu tarih sahnesinden çekildi, yerini Türkiye Cumhuriyeti aldı.
Osmanlı, hüküm sürdüğü dönemde dünyanın en güçlü devleti olmayı başarmış ve dünyayı adaletle yönetmişti. Ancak Batı egemenliğinde geçen yüzyılda adaletten eser yoktur.Dünyanın dört bir tarafında mazlumların ahları arşı titretmekte;bebek cesetlerinin sahillere vurduğu, kan ve gözyaşının sel olup aktığı dünya, İkinci Osmanlı’yı beklemektedir.
Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı’nın varisi olup İslam âleminin başı/lideri hükmündedir. Müslümanları yeniden bir ve beraber kılabilecek potansiyel, Türkiye Cumhuriyeti’nde mevcuttur. Bu yüzden ata mirasına sahip çıkma vakti gelmiştir.
Elli yıllık Çin esaretinden sonra kurulan İkinci Göktürk Kutluk devleti gibi Yeni Türkiye/İkinci Osmanlıda inşa edilecektir. İkincisinin ilkinden daha güçlü olması için tüm kurumlarımızın bu hedef doğrultusunda yeniden yapılanması ve milletimizin her bir ferdinin bu amaca ulaşmak için elinden gelen gayreti göstermesi gerekir.
Bu kitap, İkinci Osmanlı yolunda aşılması gereken engellere çözüm önerileri sunmak için hazırlanmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*