Kriminoloji Pdf Kitap İndirYazarlar: Ahmet Eker , Arif Akgül , Ekrem Muş , Ercan Balcıoğlu , Ercan Sünger , Fatih Irmak , Fatih Tombul , Halil İbrahim Bahar , Hasan Büker , Hüseyin Akdoğan , İbrahim Meşe , İsmail Dinçer Güneş , Kazım Seyhan , Kübra Gültekin , M. Alper Sözer , M. Alper Sözer , M. Hakan Hekim , M. Salih Elmas , Mehmet Arıcan , Mehmet Kul , Murat Özkan , Mustafa Bülent Halıcıoğlu , Nadir Koçak , Nurullah Altun , Oğuzhan Ömer Demir , Sevgi Güney , Vedat Kargın , Yaşar Erjem

1962 yılında İngiltere’de çocuk suçluluğu üzerine doktora çalışmamı tamamlayıp dönmüştüm. O sıralar Sağlık Bakanlığı bünyesinde yeni kurulan dört yıllık yüksek eğitim veren Sosyal Hizmetler Akademisinde öğretim üyeliği yapmaya başladım. Söz konusu kurumda Türkiye’de öğrencilere ilk kez Ulucanlar Hapishanesi ve Keçiören Çocuk Islah Evine haftada iki gün uygulama eğitimi başlattım. O dönem Türkiye’de suç alanında akademik çalışma yok denecek kadar azdı. Şimdiyse, elinizdeki Kriminoloji kitabı gibi kapsamlı bir bilimsel içeriğe sahip eserleri görmek, Türkiye’de suç biliminin geleceği adına beni heyecanlandırmaktadır.
-Prof. Dr. Birsen Gökçe, Sosyoloji Derneği Kurucu ve Onursal Başkanı-

Doğa bilimleri doğanın işleyiş ve dönüşüm yasalarını; sosyal bilimler ise insan toplumlarının işleyiş, değişim ve dönüşüm yasalarını keşfetmek üzere örgütlenmiştir. Sosyal yaşamı düzenleyen kurallardan cezai sorumluluk ve yaptırımı olanlar, özellikle sosyal bilimlerin gelişimi ile birlikte, “kriminoloji” denen bir multi-disipliner bilim dalının ortaya çıkmasını sağlamıştır. İşte, elinizdeki kitabın editör ve yazarlarının, Türkiye’de önemli ölçüde eksikliği hissedilen kriminoloji disiplininin literatürünü zenginleştirmek ve ilgili konulara yeni ve farklı bakış açıları kazandırmak üzere çok değerli bir işi başarmış olduklarını söylemek gerekir.
-Prof. Dr. Ali Çağlar, Hacettepe Üniversitesi-

Disiplinler arası bir bilim dalı olan kriminolojiyi kapsamlı bir şekilde ele alan bu kitap, okuyucuya sunduğu çağdaş ve klasik kriminoloji teorilerini günlük hayatta karşılaşılan gerçek suç türlerine uyarlayarak nazari yaklaşımların pratik yansımalarını güncel veriler ışığında açıklamaktadır. Bu kitap, dolgun ve kapsamlı içeriğiyle, suç biliminin kapısını aralamak isteyen meraklıların ve öğrencilerin vazgeçilmezi olmaya adaydır.
-Doç. Dr. Osman Dolu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi-
(Tanıtım Bülteninden)Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*