Mesnevi'den Seçme Hikayeler Pdf Kitap İndirSade bir dil ile öyküleştirilip özenle seçilmiş hikâyeler gençlere, hem bu bilgelik kitabının ana fikri hakkında bilgi veriyor, hem de Mevlânâ’nın bilgelik fışkıran kelimeleri ile hayat ve insanlık dersi aşılıyor.

Mesnevi her yaştan insana, tüm yönleriyle hayatı, iyiliği, kötülüğü ve erdemli olmayı öğretmektedir. Mesnevi´de yer alan hikayeler, bize binlerce yılın birikimiyle zenginleşmiş dersler sunmaktadır.

MEB’in okullarda okutulacak 100 temel eser listesinde yer almaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


 

Mesnevi'den Seçme Hikayeler Pdf Kitap İndirMevlânâ Celaleddin Rumi
1207 yılında Belh şehrinde doğdu. Babası Sultan-ül-Ulema diye bilinen Bahaeddin Veled. annesi Mümine Hatundur. Bahaeddin Veled. ailesi ile birlikte Belh ten ayrıldıktan sonra Bağdat’a, buradan da Hac için Mekke’ye gitti; daha sonra. Anadolu Selçuklularının en görkemli dönemlerinde Anadolu’ya geçti. Bahaeddin Veled, 1231 yılında vefat etti. Mevlânâ, ertesi yıl babasının müritlerinden olan Muhakkık-i Tirmizi ye 9 yıl süreyle müritlik etti. 1244’te Şems-i Tebrizi ile tanışmasıyla, onun da hayatı değişti ve sahip olduğu ilmin yanında, bîr gönül adamı oldu. Kendini tamamen şiire, semaya ve çevresindekileri manevi yönden olgunlaştırmaya verdi. Daha sonraları, kendisine sohbet arkadaşı olarak sırasıyla, Selahaddin Zerkubi ve Hüsameddin Çelebiyi seçti. 1273 yılında Konya’da vefat etti.
(Tanıtım Bülteninden)Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*