Panik ve Agorafobi Pdf Kitap İndirİnsana hayatı dar eden iki sorun.
Bazen nereden ve nasıl geldiğini pek anlamadan birden endişelendiğiniz, korkuya kapıldığınız, giderek paniklediğiniz oluyor mu?
Soğuk terler döküp nefes almakta zorlanıyor, kalbiniz küt küt atıyor, hatta bayılacak gibi oluyor musunuz?
Bu tür şeyleri yaşayacağınızı düşündüğünüz yerlerden, ortamlardan, durumlardan uzak duruyor musunuz?
Kendiniz veya bir yakınınız bu tür sorunlardan şikâyetçi mi? Nasıl olduğunu bilemeseniz bile gerçek olduğundan kuşku duymadığınız bu korkularla, panik ataklarla, agorafobi denilen “açık alan korkusu” ile yaşamak hayatı çekilmez hale getirir. Belki ilaçlar bu korkularınızı geçici olarak baskılar ama sorun hala orada durmaktadır. Üstelik ilacın yan etkilerinin yarattığı sorunlarla da uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.
Bugüne kadar binlerce kişinin kendi kendini iyileştirmesine yardımcı olan klinik psikiyatrist Prof. Derrick Silove ve uzman psikolog Doç. Vijaya Manicavasagar, bu kitapta panik atak ve agorafobinin üstesinden nasıl gelinebileceğini adım adım öğretiyor.
Yaşanmış örnekler ve deneyimler eşliğinde, Bilişsel Davranış Teknikleri’nin uygulandığı basit pratikler ve egzersizler yardımıyla bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
Paniğin değişik formlarını ve nedenlerini açıklamanın yanı sıra başarısı klinik olarak kanıtlanmış tam kapsamlı bilişsel terapi programını içeren bu kitap sadece, sorunu yaşayan kişiler ve aileleri için değil, psikologlar ve tıp uzmanları için de önemli bir kaynaktır.
(Tanıtım Bülteninden)Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*